Historie spolku

Waldorfská iniciativa v Plzni

Roku 2007 vzniklo občanské sdružení AlternativaW, které si dalo za cíl šířit myšlenky waldorfské pedagogiky a podpořit vznik waldorfských škol v Plzni a okolí.

Od září 2009 se díky iniciativě a podpoře vedení 15. ZŠ Plzeň – Skvrňany podařilo otevřít první waldorfskou třídu s výhledem na pět let, kdy projekt počítal s prvním stupněm waldorfských tříd pod záštitou 15. ZŠ.

Občanské sdružení je přejmenováno na současné Waldorf Plzeň, o. s. (od 1. 1. 2014 podle nového Občanského zákoníku o. s. změněno na z. s. = zapsaný spolek).

Roku 2013 z iniciativy členů sdružení vzniká obecně prospěšná společnost Waldorfská škola Dobromysl, jejímž cílem je založení samostatné waldorfské školy a zajištění kompletního a kvalitního waldorfského školství v Plzni.

Rok 2014 je ve znamení horečnatých příprav, které směřují k otevření samostatné waldorfské školy (mj. první v Plzeňském kraji). V září 2014 se skutečně otevírá Waldorfská základní škola Dobromysl v Husově ulici 43.

Spolek rodičů a příznivců Waldorf Plzeň je jedním ze zakladatelů této školy.

Nadále podporujeme rozvoj waldorfské pedagogiky v Plzni, potažmo WZŠ Dobromysl:

  • pomáháme vytvářet prostředí školy
  • pořádáme tradiční slavnosti jako Jarní slavnost, Svatojánskou pro budoucí prvňáčky a Adventní spirálu na Náměstí Republiky
  • snažíme se získat finanční prostředky pro školu prostřednictvím grantů, dotací a sponzorských darů
  • organizujeme tvořivé dílny pro veřejnost, přednášky a semináře přispívající k porozumění a zažívání waldorfské pedagogiky

Zpět do O nás