Naše činnost

Jsme společenství aktivních rodičů a příznivců, kteří se snaží o podporu Waldorfské základní školy Dobromysl a šíření myšlenek waldorfské pedagogiky – prostřednictvím přednášek, tvořivých dílen či tradičních školních slavností.

Naší prioritou je sdílení informací o dění ve škole – třeba prostřednictvím školního občasníku Zpravodaj.

Chcete se něco dozvědět o našich aktuálních projektech? Rádi byste sami rádi něco realizovali, ale nevíte kde začít?

Pak se zúčastněte našeho pravidelného měsíčního setkání, které se koná v konferenční místnosti školy v 1. patře. (termín dalšího setkání bude zveřejněn).

V případě zájmu zašlete e-mail na: .

Chcete se stát jedním z nás? Vyplňte naši ČLENSKOU PŘIHLÁŠKU a kontaktujte nás na adrese .

Stanovy spolku WALDORF PLZEŇ z.s.

Máte chuť škole pomoci a nevíte jak?

Naši učitelé a vychovatelé sepsali, s čím by potřebovali pomoci. Více najdete v Tabulce splněných přání pro Waldorfskou základní školu Dobromysl.

Přání uvedená v tabulce jsou většinou lehce splnitelná pro jednotlivce, ale splnit konkrétní přání může i více rodičů společně.

KNIHOVNA

Pokud byste se rádi dozvěděli více o waldorfské pedagogice, budeme rádi, když navštívíte knihovnu v 1.patře naší školy, kde si můžete vybrat z bohaté nabídky anthroposofické literatury.

V případě zájmu prosím kontaktujte Janu Žižkovskou na emailu .

Chtěli byste s naší školou spolupracovat?


Naše škola nabízí spolupráci rodičům, kteří by pro nás rádi pracovali i v rámci své profese. Ušetřili bychom tak spoustu času, který strávíme hledáním externích firem. Řekněte nám, co umíte a my vás v budoucnosti rádi oslovíme. Pokud vás tato nabídka zaujala, napište nám na
Přečíst si více...

Pracovní skupiny rodičů v Dobromysli

Pracovní skupiny koordinuje spolek rodičů - Waldorf Plzeň, z.s., vznik skupin, zápis nových členů do skupin i plánované akce a projekty. Každá skupina by měla mít cca. 3-5 základních členů (1 z členů je zástupce školy a 1 obvykle z řad Spolku rodičů), ostatní členové jsou aktivní rodiče žáků školy. Jeden z členů  svolává schůzky, vyhlašuje termíny apod., společně s ostatními členy vymýšlí návrhy a projekty na podporu školy,  ostatní občasní podporovatelé skupiny, se skupinou sympatizují a dle svých možností…
Přečíst si více...

Slavnosti

Slavení svátků má hluboký význam nejen pro naše děti, ale i pro nás dospělé. Můžeme tak prožívat dva druhy času: čas všední a čas výjimečný. V čase svátečním bychom měli dělat něco jiného než v každodenním čase, což vyvolává očekávání a těšení se a poté prožití pocitu naplněného očekávání. Ne náhodou souvisí slovo svátek se slovy svátost, posvátný, neboťsváteční čas nám otevírá prostor pro témata spojená se samotným smyslem našeho života. Svátky roku jsou vždy jedním ze zdrojů jistoty, orientace…
Přečíst si více...

Tvořivé dílny

Pravidelně pořádáme tvořivé dílny pro děti a rodiče, kde pracujeme hlavně s přírodními materiály a připomínáme si stará řemesla (kovotepectví, dřevořezba, tkaní apod.), ale zkoušíme i nové techniky (nunofilcování, průsvity, andělé z rouna, muzikoterapie aj.). Ukázky z dílen najdete ve fotogalerii.
Za finanční podporu velice děkujeme Plzeňskému kraji a Magistrátu města Plzně.
          
 
Přečíst si více...

Waldorfská pedagogika

Waldorfská pedagogika:

respektuje osobnost dítěte, jeho povahu, schopnosti a potřeby
rozvíjí sociální dovednosti, samostatnost, schopnost týmové spolupráce,
kreativitu a flexibilitu
přizpůsobuje probírané učivo jednotlivým vývojovým fázím dítěte
podporuje zvídavost dětí a jejich přirozenou snahu poznávat svět a učit se
umožňuje dětem mnohé znalosti získat přímým prožitkem
při realizaci konkrétních projektů
rozvíjí sebevědomí a vede děti k zodpovědnosti a vzájemnému respektu
posiluje v dětech pocit sounáležitosti s přírodními cykly a s odkazem dějin

Osvědčená pedagogická metoda

Ve světě je dnes více než tisíc waldorfských škol…
Přečíst si více...